Masovna tuča u Bordou - Francuzi izbacili Argentince, Egipat dobio penal-dramu protiv Paragvaja

Autor: Mladen Heleta
petak 02.08.2024.
23:15

Dve afričke selekcije će igrati u polufinalu.

Beta/AP Photo/Rebecca Blackwell

Fudbaleri Francuske i Egipta čine drugi polufinalni par Olimpijskih igara.

Francuzi su u velikom derbiju četvrtfinala savladali Argentinu u Bordou rezultatom 1:0.

Momenat odluke desio se već u petom minutu, kada su doskorašnji saigrači iz Kristal Palasa "režirali" pogodak domaće selekcije.

Asistent je bio Olis, a golmana Argentine Ruljija je matirao Mateta, za 1:0.

Meč je obeležila masovna tuča njegovih aktera, odmah pošto je sudija odsvirao kraj.

Nervozni Argentinci teško su podneli eliminaciju, istina nije baš najjasnije da li je neko od njih provocirao i započeo tuču sa Francuzima, ali je sve na kraju eskaliralo u masovni okršaj svih koji su se našli na terenu.

Egipat je u Marseju eliminisao Paragvaj posle boljeg izvođenja penala.

Rezultat je nakon 120 minuta fudbala bio 1:1, a Egipćani su na penale slavili sa 5:4. Tragičar Paragvaja bio je Perez u drugoj seriji.

Prethodno je Paragvaj poveo preko Gomeza u 71. minutu, a izjednačio je Ibrahim Adel u 88.

Podsetimo, prvi polufinalni par čine Maroko i Španija.

Polufinalni mečevi igraju se 5. avgusta.