"Goreće" u grupi odbojkašica Srbije, Kineskinje porazile olimpijskog šampiona!

Autor: Ivan Cvetković
ponedeljak 29.07.2024.
19:15

Amerikanke imale 2:2, čak i prednost u petom setu, ali nisu uspele da dođu do podviga.

volleyballworld.com

Ženska odbojkaška reprezentacija Kine savladala je selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:2 u setovima (20:25, 19:25, 25:17, 25:20, 13:15) u prvom kolu grupe A olimpijskog turnira u Parizu.

Kina je ostvarila trijumf protiv aktuelnog olimpijskog šampiona i tako na najbolji način najavila svoje šampionske ambicije osam godina nakon osvajanja zlata u Riju de Žaneiru.

Činilo se da će Kineskinje dosta lako upisati pobedu jer su na krilima Li i Žu osvojile dva seta, međutim usledio je strahovit odgovor Amerike koja je zahvaljujući zahvaljujući veoma raspoloženoj Drus uspela da se u potpunosti vrati u meč i izjednači na 2:2.

Peti set nam je doneo dosta uzbuđenja, početak je pripao SAD-u, ali je sredinom drugog seta Kina velikom serijom od 4:0 preuzela vođstvo koje nije ispuštala sve do kraja meča.

Drugi meč u grupi A igraće reprezentacija Srbije koja će od 21 sat odmeriti snage sa Francuskinjama.