Brejk Karenju Busti dovoljan za 1:0 protiv Novaka u borbi za bronzu

subota 31.07.2021.
08:58

Nadamo se preokretu.

EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

Novak Đoković igra za treće mesto na Olimpijskim igrama protiv Pabla Karenja Buste. Posle prvog seta, srpski teniser gubi 1:0  u setovima (6:4).

Dobro je startovao Novak Đoković, lako poveo 1:0 i već u naredom gemu imao priliku za brejk, koju nije iskoristio. Isto se dogodilo i u naredna dva gema, da bi Karenjo Busta u petom gemu oduzeo servis našem teniseru i vrlo brzo poveo 5:3. Novak je servirao za ostanak u setu i uspeo, iako je španski teniser imao dve set lopte.

Imao je Novak dve prilike za ribrejk za 5:5, međutim Karenjo Busta je uspeo da izjednači i posle 50 minuta povede 1:0.

Novak se mučio sa realizacijom prvog servisa, što je 40%, dok Španac nije imao tih problema ostvarivši preko 70% uspešnosti.