Jovana Arsić nedovoljno brza za medalju - Treća u C finalu

petak 30.07.2021.
08:09

Srpkinja 15. u ukupnom plasmanu.

OKSrbije/Twitter

Srpska veslačica Jovana Arsić zauzela je danas treće mesto u C finalu skifa na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Arsić je trku završila rezultatom 7:43,30 minuta, što joj je u ukupnom plasmanu donelo 15. mesto.

Najbrža u C finalu bila je Beloruskinja Tacjana Klimovič rezultatom 7:39,53 minuta.

Veslačica Novog Zelanda Ema Tvig osvojila je danas zlatnu medalju u skifu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Tvig je pobedila rezultatom 7:13,97 minuta.

Srebrnu medalju osvojila je ruska takmičarka Hana Prakacen sa 3,42 sekunde zaostatka, a bronzu Magdalena Lobing iz Austrije sa 5,75 sekundi zaostatka.

U muškoj konkurenciji u skifu zlatnu medalju osvojio je grčki takmičar Stefanos Tuskos sa 6:40,45 minuta.

Norvežanin Kjetil Borh osvojio je srebro sa 1,21 sekundom zaostatka, a bronzu je osvojio Damir Martin iz Hrvatske sa 2,13 sekundi zaostatka.