Nina i Novak "oduvali" Nemce za plasman u polufinale!

četvrtak 29.07.2021.
15:17

Bravo!

EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

Srpski teniseri Novak Đoković i Nina Stojanović plasirali se u polufinale Olimpijskih igara u konkurenciji mešovitih parova pošto su u Tokiju nadigrali nemački par Laura Zigemund i Kevin Kravez rezultatom 2:0 (6:1,6:2) nakon sat i 10 minuta igre.

Prvi set rutinski je pripao srpskom paru, koji ga je rešio nakon svega 33 minuta igre i čak tri dobijena brejka i jednog izgubljenog.

Nemci su se ponadali nakon vraćenog brejka pri rezultatu 2:1 da će moći da budu ravnopravniji, ali su ih Novak i Nina već u narednom gemu demantovali.

U drugom setu nemački par je bio nadomak brejka, ali su srpski teniseri odoleli, a zatim u narednom gemu i sami uzeli brejk stvorivši prednost i u ovom delu igre.

Delovalo je da će biti neizvesnije, ali su u višu seta Novak i Nina "otkinuli" još jedan brejk nemačkom paru i zasluženo otišli u polufinale, gde će igrati protiv ruskih tenisera Jelene Vesnine i Aslana Karaceva.