četvrtak 29.07.2021.
11:53

Đoković - Nišikori 1:0 (6:2)

EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

Najbolji teniser sveta Novak Đoković osvojio je prvi set protiv Japanca Keija Nišikorija.

Jeste Nišikori pritisnuo srpskog igrača na startu susreta i Đoković je dobio uvodni servis-gem na razliku, u nastavku je Japanac poklekao, veoma rano. Novak je već posle dva gema vodio sa 2:0, imao brejk u džepu i njegovom potvrdom stekao potpunu kontrolu nad susretom.

Nije imao Nišikori adekvatan odgovor na Đokovićev furiozan start, a svetski broj jedan je to oberučke prihvatio i imao je nameru da protutnji kroz prvi set.

Neiznuđenje greške su se nizale za Nišikorija, Đoković je pri rezultatu 4:1 ponovo želeo da "brejkne" rivala koji se izvukao posle tri izjednačenja i brejk prilike svog protivnika.

Rastrčala su se dvojica igrača u završnici seta, imali duže razmene, a Đoković je u tim situacijama najčešće izlazio kao pobednik. Novim brejkom, došao je do osvajanja prvog seta, te je na pola puta do pobede.