subota 27.07.2024.
23:22

Četvrtfinale za Japan.

EPA-EFE/ANDRE PAIN

Druga pobeda reprezentacije Francuske u okviru Olimpijskih igara. Nakon što su savladali SAD u prvom meču, danas još jedna pobeda, dosta teže nego što je bilo ko očekivao. Savladali su Gvineju sa 1:0 i samo ih čudo može odvojiti od četvrtfinala, odnosno pobeda Novog Zelanda nad Francuskom sa 4 gola razlike i pobeda SAD-a nad Gvinejom.

Jedini gol za Francuze postigao je Sildilia u 75. minutu utakmice. Gosti su bili ravnopravan rival, postigli su i dva gola u prvom poluvremenu, ali su oba poništena zbog ofsajda nakon VAR intervencije.

U grupi A posle dva kola Francuska ima 6 bodova, po 3 imaju SAD i Novi Zeland, a bez bodova je Gvineja.

U meču grupe D reprezentacija Japana je već obezbedila plasman u četvrtfinale.

Oni su danas savladali Mali rezultatom 1:0 i više nema nikakve šanse da ne prođu dalje, a praktično su obezbedili prvo mesto.

Jedini gol na ovom meču postigao je Jamamoto u 82. minutu, a u 6. minutu nadoknade Mali je propustio veliku šansu, promašili su penal.

Posle drugog kola u grupi D Japan ima 6 bodova, Paragvaj 3, a Mali i Izrael po 1.