OI - Preokreti svetskih i olimpijskih šampionki na startu!

četvrtak 25.07.2024.
19:30

Pobede favorita.

EPA-EFE/Cabalar

Reprezentacije Španije i Kanade ostvarile su trijumfe na startu olimpijskog turnira u ženskom fudbalu i to nakon preokreta.

Svetske šampionke Špankinje su u premijernom meču grupe C savladale Japan sa 2:1.

Povela je azijska selekcija u 13. minutu sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca Aobe Fudžino.

Uspela je najbolja selekcija na svetu da do kraja susreta ipak preokrene. Najpre je u 22. minutu Španija izjednačila pogotkom fudbalerke Barselone Aitane Bonmati posle fantastične timske akcije po desnoj strani. Trijumf favoritu donela je centarforka Arsenala Mariona Kaldentej 16 minuta pre kraja posle sjajnog duplog pasa sa Bonmati.

Siguran je bio i olimpijski šampion Kanada. Kanađanke su sa 2:1 bile bolje od Novog Zelanda na startu takmičenja u A grupi.

Poveo je neočekivano Novi Zeland posle 13 minuta igre pogotkom Mekenzi Beri,koja se najbolje snašla u gužvi posle kornera.

Uspela je Kanada da izjednači u poslednjim trenucima prvog dela golom snalažljive Kloi Lakas. Slavlje braniocu zlata iz Tokija 2021. donela je centarforka Rome Evelin Viens desetak minuta pre kraja utakmice.