petak 27.08.2021.
16:25

Srpski bacač kugle bez medalje.

Beta/David A. Barnes/University of Georgia via AP

Srpski paraolimpijac Nebojša Đurić zauzeo je danas šesto mesto u finalu bacanja kugle na Paraolimpijskim igrama u Tokiju.

On je najbolji rezultat u finalu klase F55 ostvario u prvoj seriji, kada je kuglu bacio 11,28 metara.

Zlatnu medalju osvojio je Brazilac Volas Santos, koji je ujedno i postavio novi svetski rekord sa prebačenih 12,63 metara.

Srebro je pripalo bugarskom takmičaru Ruždiju Ruždiju (12,23), koji je branio zlato iz Rija 2016. godine, a bronzanu medalju je osvojio Poljak Leh Stoltman (12,15).

Delegacija Evropske unije u Srbiji podržava Paraolimpijski komitet Srbije. Cilj ove podrške su što bolji rezultati sportista i inkluzija u sportu, koji bi trebalo da bude dostupan svima. Evropska unija radi na promociji inkluzije u svim sferama društva.