Potcenjivanje se nikada ne isplati - Egipat preskočio Španiju i kao prvi ide u četvrtfinale OI!

17:15

"Crvena furija" takođe među osam najboljih na olimpijskom turniru.

twitter
twitter

Fudbaleri Egipta savladali su favorizovanu Španiju sa 2:1 u poslednjem kolu grupe C olimpijskog turnira.

Egipćani su ovim trijumfom izbili na prvo mesto sa koga će u četvrtfinale, dok će Španci među osam najboljih sa slabije startne pozicije.

Selektor Španije Santijago Denija odlučio se da nekolicinu nosioca igre odmori danas i to mu se nije isplatilo. Egipat je poveo pet minuta pre kraja prvog poluvremena sjajnim golom napadača Ibrahima Adela.

Adel koji nastupa u domovini za ekipu Piramides bio je izuzetno raspoložen danas, a po drugi put je zatrsao mrežu favorita u 62. minutu poslekatastrofalne greške u dodavanju štopera Španije Pačeka.

Španci su do kraja samo ublažili poraz pogotkom centarfora Atletiko Madrida Samua Omorodiona u 90. minutu.

U drugom meču iste grupe Dominikanska Republika i Uzbeksitan remizirali su - 1:1.

Obe selekcija oprostile su se od Olimpijskih igara. Dominkanci su treći sa dva, a Uzbekistan poslednji sa jednim osvojenim bodom. Na vrhu grupe C popeo se Egipat koji je sakupio sedam bodova, bod više od Španije.