"Samuraji" deklasirali nemoćni Paragvaj, Irak slavi preokret protiv Ukrajine!

sreda 24.07.2024.
21:13

U terminu od 19 časova večeras su odigrane još dve utakmice prvog kola olimpijskog turnira u fudbalu.

AP Photo/Laurent Cipriani

Reprezentacija Japana deklasirala je u Bordou selekciju Paragvaja rezultatom 5:0 u okviru grupe D.

"Samuraji" su posle bolje igre poveli u 19. minutu golom Šunsukea Mita, da bi nevolja po južnoameričku selekciju postala još veća zbog isključenja Viere.

Drugo poluvremen otklonilo je sve dileme oko pitanja pobednika, ako je uopšte i bilo.

Mito se ponovo upisao među strelce u 63. minutu, da bi sedam minuta kasnije pogodio i Rihito Jamamoto.

Posebno je raspoložen bio rezervita Šota Fuđio koji je za nešto manje od 20 minuta postigao dva gola, prvi u 82, a drugi u 87. minutu i tako zaokružio rezultatski brodolom Paragvaja.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Lionu gde je Irak savladao ekipu Ukrajine rezultatom 2:1 i to nakon preokreta.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, Ukrajina je povela u 53. minutu kada je Valentin Rubčinski iskoristio odbitak lopte i zatresao mrežu nemoćnog Hasana.

Ubrzo je usledio potpuni preokret.

Irak je izjednačio u 57. miniutu nakon što je Talovijerov napravio prekršaj u sopstvenom kaznenom prostoru, siguran sa bele tačke bio je Ajmen Husein.

Vođstvo i trijumf ekipe iz Azije doneo je rezervista Ali Jasim koji je pogodio u 75. minutu, tek 17 minuta po ulasku u igru.