subota 27.07.2024.
13:44

Dva poluvremena, dve priče.

EPA/MIGUEL GUTIERREZ

Rukometaši Španije, bronzani iz Tokija, savladala je Sloveniju 25:22 (8:11) u prvom meču rukometnog turnira u Parizu.

Motivisani Slovenci odlično su se suprotstavili bivšim svetskim i evropskim prvacima, vodivši tokom većeg dela meča, čak i na poluvremenu 14:13.

Španci su u skladu sa svojim nadimkom krenuli u furioznu seriju 8:2 sredinom drugog poluvremena, zahvaljujući kojoj su prešli sa minus tri na plus tri na semaforu.

Neizvesna borba je trajala do 53. minuta, kad je Borus Mackovšek spustio Sloveniju na gol zaostatka  - 21:20. Do dramatičnog finiša nije se došlo, Španci su dobro "zatvorili" utakmicu na miran način.

Aleks Abeljo je bio prvi strelac meča sa sedam golova, pratio ga je Danijel Dušenbajev sa pet golova.

Slovence je predvodio Dean Bombac sa pet pogodaka.

Naredni rival Španiji u grupi A je Švedska, a Sloveniju čeka "komšijski derbi" sa Hrvatskom". U grupi su još Nemačka i Japan.