Španija primila gol u nadoknadi, pa se izvukla i prošla u polufinale

subota 31.07.2021.
12:42

"Crvena furija" prvi polufinalista.

Twitter/@SeFutbol

Fudbaleri Španije prvi su polufinalisti na Olimpijskim igrama pošto su danas posle produžetaka pobedili selekciju Obale Slonovače rezultatom 4:2.

Posle regularnih 90 minuta bilo je 2:2, da bi Španci u nadoknadi sa dva gola rešili pitanje pobednika.

Štoper Junajteda Erik Baji doneo je prednost "Slonovima" u 10. minutu, ali je Dani Olmo u 30. iskoristio asistenciju Huana Mirande za 1:1.

Do nadoknade vremena nije bilo promene rezultata, a onda je usledio šok za Špance - Gradel je pogodio u 91. minutu za 1:2. Selektor Španije je odmah uveo Rafu Mira, koji je iz svog prvog kontakta sa loptom izjednačio na 2:2 i odlazak u produžetke.

U 98. Ojarzabal je postigao gol iz penala za 3:2 i to je slomilo Obalu Slonovače. U poslednjim minutima, Rafa Mir je sa još dva gola stigao do het-trika i tako postao apsolutni heroj Španije za 5:2.

Španija će se u borbi za finale sastati sa boljim iz duela Japan - Novi Zeland.