Srbin na klupi Amerike poražen od Anrijevih "petlića", Mali i Izrael podelili plen

sreda 24.07.2024.
23:03

U terminu od 21 sat večeras su odigrane još dve utakmice prvog kola olimpijskog turnira u fudbalu.

AP Photo/Daniel Cole

Fudbaleri Francuske savladali su u Marseju ekipu Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:0 u okviru grupe A.

Izabranici Tijerija Anrija slomili su otpor "Jenkija" koje sa klupe na prestižnom turniru vodi srpski stručnjak Marko Mitrović, te odličnom igrom u drugom poluvremenu zasluženo stigli do trijumfa.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, pokušaj Mihailovića koji je pogodio prečku na drugoj strani kaznio je kapiten Francuske Aleksander Lakazet koji je postigao sjajan pogodak sa oko 25 metara u 61. minutu.

Uzvratili su Amerikanci pokušajima Aronsona, kasnije i Tolkina koji je pogodio stativu, ali domaćin je udvostručio prednost u 69. minutu kada je Mišel Olise na sličan način kao Lakazet matirao Šultea.

Mitrović je pokušao da izmenama razdrma svoju ekipu, međutim posle pogotka Loika Badea u 85. minutu bilo je jasno da će Francuska upisati pobedu u prvom kolu turnira.

Ranije danas, u istoj grupi Novi Zeland je pobedio ekipu Gvineje rezultatom 2:1

Selekcije Malija i Izraela remizirale su u Parizu rezultatom 1:1 u meču grupe D.

Prvi deo meča nije doneo mnogo uzbuđenja, a led je probio Dijalo nesrećnim autogolom u 57. minutu.

Ipak, radost Izraelaca trajala je svega šest minuta koliko je bilo potrebno Šeiknu Dumbiji da posle dodavanja Dijare po levoj strani postavi konačnih 1:1.

U grupi D već je odigran jedan meča tokom dana kada je Japan deklasirao ekipu Paragvaja rezultatom 5:0.