09:40

Grk fenomenalan!

EPA-EFE/DIEGO AZUBEL

Skok u dalj

Grčki atletičar Miltijadis Tentoglu osvojio je danas zlatnu medalju u skoku u dalj na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Tentoglu je pobedio skokom u poslednjoj šestoj seriji od osam metara i 41 centimetra. On je još imao skokove od 8,11 metara, 8,10 metara i 8,15 metara, a dva puta je prestupio.

Vodeći do poslednje serije Kubanac Huan Migel Ečeverija ostvario je isti rezultat, 8,41 metara, ali je imao slabije skokove. On se povredio tokom takmičenja, propustio je petu seriju, a u šestoj nije uspeo da skoči.

Bronzanu medalju osvojio je njegov sunarodnik Majkel Maso rezultatom 8,21 metara, koliko je skočio u prvoj seriji. On je posle toga skočio još samo jednom, u drugoj seriji, 8,05 metara.

100 metara prepone

Atletičarka iz Portorika Jasmin Kamačo-Kvin osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 100 metara s preponama na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Kamačo-Kvin je pobedila rezultatom 12,37 sekundi.

Amerikanka Kendra Herison osvojila je srebro sa 12,52 sekunde, a bronzanu medalju osvojila je Megan Teper sa Jamajke rezultatom 12,55 sekundi.

Trka na 1500 metara

Kenijska atletičarka Fejt Kipjegon ostvarila je danas najbolji rezultat u kvalifikacijama u trci na 1.500 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Kipjegon se plasirala u polufinale rezultatom 4:01,40 minuta.

Drugi najbolji rezultat imala je atletičarka iz Ugande Vini Nanjondo sa 4:02,24 minuta, a treći Australijanka Linden Hol 4:02,27.

Svetska šampionka Sifan Hasan iz Holandije pobedila je u svojoj grupi rezultatom 4:05,17 minuta, što je 17. rezultat kvalifikacija. Ona je u završnici trke pala pošto se saplela u pokušaju da preskoči Kenijku Edinu Džebitok, koja je pala ispred nje kada su se na početku poslednjeg kruga trkačice borile za poziciju.

Hasan je ustala i nastavila trku, velikom brzinom je sustizala protivnice, a u samoj završnici našla se ispred Australijanke Džesike Hol i Amerikanke Elinor Purije Sen Pjer.

Hasan će danas od 14.40 trčati u finalu trke na 5.000 metara, a učestvovaće i u trci na 10.000 metara.