21:35
Izvor: Sportske.net, Beta

Njihov sunarodnik najbolji na 200 metara prsno.

EPA-EFE/Tamas Kovacs HUNGARY OUT

Plivačka štafeta Sjedinjenih Američkih Država osvojila je zlatnu medalju u disciplini 4x200 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Štafeta Sjedinjenih Američkih Država do zlata je stigla s vremenom 7:00,24 minuta.

Srebrnu medalju je osvojila štafeta Australije sa 3,26 sekundi zaostatka za Amerikancima, dok je treća na cilj stigla štafeta Velike Britanije s vremenom 7:04,00 minuta.

Među prvih pet su se plasirale i štafete Brazila i Mađarske.

Uspeđšan je večeras bio još jedan američki plivač Rajan Marfi. On je osvojio zlatnu medalju u disciplini 200 metara prsno.

Marfi je do najsjajnijeg odličja stigao s vremenom 1:54,52 minuta.

Srebrnu medalju je osvojio Britanac Luk Grinbenk sa 64 desetinki zaostatka za Marfijem, dok je bronzu osvojio još jedan Amerikanac Šajn Kasas s vremenom 1:55,35 minuta.

Među prvih pet su se plasirali i Britanac Brodi Pol Vilijams i Francuz Meven Tomak.