Izvor: Sportske.net, Beta

Italijan uz evropski rekord do zlata na Svetskom prvenstvu.

FINA
FINA

Američki plivač Hanter Armstrong osvojio je danas zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Prvi je do cilja stigao njegov sunarodnik Džastin Res, ali je diskvalifikovan.

Armstrong je do zlata stigao s vremenom 24,14, i tako stigao do trećeg najsjajnijeg odličja na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu. Uz tri zlata, Armstrong je osvojio i jednu bronzu.

Srebrnu medalju je osvojio Poljak Ksaveri Masijuk sa 35 desetinki zaostatka za Armstrongom, dok je treći do cilja stigao Italijan Tomas Čekon s vremenom 24,51.

Među prvih pet su se plasirali i Grk Apostolos Kristou i Rumun Robert Glinta.

Italijanski plivač Gregorio Paltrinijeri osvojio je zlatnu medalju u disciplini 1500 metara slobodnim stilom.

Paltrinijeri je do zlata stigao s vremenom 14:32,80 minuta, što je ujedno i novi evropski rekord i novi rekord svetskih prvenstvava.

Drugi je do cilja stigao Amerikanac Bobi Fink sa 3,90 sekunde zaostatka za Italijanom, dok je bronzani bio Nemac Florijan Velbrok s vremenom 16:36,94 minuta.

Među prvih pet su se plasirali i Nemac Lukas Martens i Ukrajinac Mikhailo Romančuk.