Bolan poraz "orlova" od Ukrajine - Kako do četvrtfinala?

nedelja 23.01.2022.
17:10

Još jedan poraz...

@UEFAFutsal/Twitter

Futsal reprezentacija Srbije izgubila je od Ukrajine rezultatom 6:1 (4:0) u okviru drugog kola Evropskog prvenstva.

Srbija je u grupi A, a već je upisala jedan poraz od Portugala.

Zvarič je već u drugom minutu postigao prvi gol, da bi četiri minuta kasnije usledio i autogol Vasića. Do kraja prvog poluvremena Ukrajina je postigla još dva gola, a strelci su bili Abakšin u 16. i Černjavski u 20.

Srbija je imala dve dobre prilike u drugom delu, ali manjkalo je sigurnosti. Na 5:0 u 34. minutu povisio je Zvarič drugim golom na meču, da bi u 39. minutu prazan gol Srbije pogodio Korsun.

Jedini gol za "orlove" postigao je Tomić.

Za četvrtfinale će Srbiji biti potrebna prvenstveno pobeda Portugala nad Holandijom, a zatim i pobeda protiv Holandije u poslednjem kolu, ukoliko Portugal nadjača Ukrajinu.

Tako bi o prolazu odlučivala gol razlika, ali i tu je Srbija vrlo loša minusu jer sada ima gol razliku 10:3.