sreda 25.01.2023.
22:19

Igraće protiv domaćina Švedske.

EPA-EFE/Adam Warzawa

Pobeda reprezentacije Francuske nad Nemačkom u okviru četvrtfinala Svetskog prvenstva, bilo je 35:28.

Nemačka je uhvatila Francusku u "mašinu", igrali su svoj najbolji rukomet, fantastičnu odbranu i nekoliko puta su razvijali kontre, a očas posla je bilo 7:11. Ipak, dva sedmerca za Francusku, Nemci su ušli u kontra ritam, još dve kontre i bilo je 11:11.

Ipak, devet odbrana Andreasa Volfa u prvih 25 minuta, Francuzi su živeli od grešaka reprezentativaca Nemačke.

Ričardson je blistao u finišu, pogodio za 15:15, a onda i za 16:16 u poslednjoj sekundi prvog poluvremena.

Krajem prvog poluvremena i početkom drugog Debone je bio fenomenalan na golu Francuske, a Nemci u drugom poluvremenu nisu postigli gol osam minuta. U 44. minutu 23:20 za Francusku, činilo se da ih ništa ne može više zaustaviti.

Minut kasnije, Debone brani zicer, baca kontru za 25:21, igrali su prebrzo, sve se okrenulo za čas...

Upravo je golman Francuske ređao odbranu za odbranom, Nemci nisu imali rešenje, "petlovi" su na kraju zasluženo otišli u polufinale gde će igrati protiv reprezentacije Švedske.

Raspodelili su golove Francuzi, Fabregas je imao 5 golova, Ričardson 4, Mem, Nikola Karabatić 4... Debone je imao 16 odbrana. Na drugoj strani Gola 6, Knor 5.

Šveđani su pobedili Egipat, a prethodno su Španci u istorijskom meču savladali Norvešku, dok je Danska imala lagan posao protiv Mađara