nedelja 18.02.2024.
21:10

Kako derbi i zaslužuje.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Davna su vremena kad je postojao program "Tri D na 3K" sa tri "večita derbija" u jednom danu. Interesantno je što se posle slavlja košarkaša Crvene zvezde u susretu sa Partizanom u finalu Kupa Koraća u Nišu, desio i rukometni duel ta dva kluba.

Zvezda i Partizan su remizirali 31:31 (15:16) u susretu 16. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su bolje otvorili duel u Sportskom centru "Šumice" efikasnijom igrom u napadu imala je prednost od četiri gola u nekoliko navrata. Međutim, crno-beli su u finišu prvog poluvremena pojačali defanzivnu igru i uspeli da preokrenu rezultat 16:15.

U drugom poluvremenu bilo je osetnih oscilacija u igri oba tima, a rezultat se uglavnom kretao sa po gol ili dva prednosti na obe strane.

Uzbudljiva završnica meča okončana je golom Zvezde iz sedmerca za konačnih 31:31.

U narednom kolu Partizan će igrati protiv kragujevačkog Radničkog, a Zvezda će gostovati kod Uba.

Četiri prvoplasirane ekipe na kraju ligaškog dela takmičenja igraće plej-of na kraju koga će biti poznat šampion države u rukometu.

Partizan je trenutno četvrti sa 22 boda, 10 manje od lidera Vojvodine, dok je Zvezda sedma sa 15 bodova.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Mihailo Šljukić sa šest golova, dok se kod Partizana Uroš Kojadinović 10 puta upisao u strelce.