Džombeta i Holpert peti u finalu dvoseda na 1.000 metara

nedelja 21.08.2022.
12:45

Srpski kajakaši Anđelo Džombeta i Ervin Holpert zauzeli su danas peto mesto u finalu dvoseda na 1.000 metara na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

kajaksrbija.rs

Oni su trku završili za tri minuta, 19,249 sekundi, a za pobedničkim dvosedom Nemačke zaostali su 5,437 sekundi.

Srebro je pripalo španskoj posadi (3:14,505), dok je Italija osvojila bronzu vremenom od 3:15,062 minuta.

Kristina Bedeč je u finalu jednoseda na 1.000 metara zauzela pretposlednje osmo mesto. U finalu je ostvarila rezultat od četiri minuta, 10,555 sekundi.

Mađarska predstavnica Noemi Pup je došla do zlata u toj trci za 4:00,276 minuta, srebro je osvojila Poljakinja Justina Iskricka zaostavši za pobednicom 0,266 sekundi, dok je bronzu osvojila španska takmičarka Isabel Kontreras (4:01,419).

Strahinja Bukvić je u disciplini jednosed KL-3 na 200 metara zauzeo osmo mesto vremenom od 46,060 sekundi.

Najbolji u toj disciplini bio je Španac Huan Antonio Valje (40,939), do srebra je došao Poljak Mateuš Survilo (41,466), a na poslednje mesto pobedničkog podijuma se popeo Britanac Džonatan Jang (42,006).

U disciplini jendosed KL-2 na 200 metara Vuk Radovanović je takodje zauzeo osmo mesto. On je u finalnoj trci ostvario vreme od 47,044 sekunde.

Zlato je osvojio Italijan Federiko Mancarela (41,279), srebro je pripalo Ukrajincu Mikoli Sinijuku (42,224), a bronzu je osvojio Britanac Dejvid Filipson (42,698).