EURO - Domaći teren nedovoljan Nemačkoj, zastrašujuća Danska u finalu!

22:03

Trostruki prvak sveta ide po evropsku titulu.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Rukometaši Danske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva.

Aktuelni trostruki uzastopni prvak sveta savladao je domaćina Nemačku sa 29:26 (12:14), te će u nedelju od 17.45 sati igrati protiv Francuske za evropsko zlato.

Najefikasniji u reprezentaciji Danske bili su Simon Pitlik i Emil Jakobsen sa po pet golova, dok isto toliko za Nemce upisao Renars Uščins.

Nemačka je nošena podrškom publike u Kelnu odigrala sjajno poluvreme, blistali su bekovi Renas Uščins i Juri Knor potpomognuti golmanom Andreasom Volfom, a Nemci posle prvih 30 minuta vodili sa 14:12.

U nastavku je Dansk pokazala zašto je najbolji tim na planeti. Odlučio se selektor Nikolaj Jakobsen za riskantnu igru sa sedmoricom igrača u napadu kojom je rukovodio iskusni Mikel Hansen i to je dalo rezultat.

Danci su brzo došli do preokreta, a onda i do ubedljivih pet golova prednosti nakon pogotka fantastičnog Gidesla u 53. minutu (26:21). Pre toga su Emil Jakobsen i Simon Hald Jensen golovima vukli prvaka sveta.

Do kraja je Danska sačuvala prednost i došla do trijumfa.