19:40

Objedinili olimpijsko i evropsko zlato.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Rukometaši Francuske su novi šampioni Evrope.

Oni su u velikom finalu Evropskog prvenstva pobedili Dansku u Kelnu sa 33:31, posle produžetaka. Nakon regularnih 60 minuta bilo je 27:27.

Bio je ovo okršaj između svetskog i olimpijskog šampiona, a Francuska je na kraju uspela da objedini titule evropskog i olimpijskog prvaka.

Francuska je večeras stigla do četvrte titule evropskog šampiona u svojoj istoriji, dok je Danska, koja je osvojila tri poslednja Svetska prvenstva, ostala na dva evropska zlata.

Atomski rukomet se igrao večeras u Kelnu. Danska je u regularnom delu kod 27:27 imala napad za pobedu, a onda se produžecima dugo igralo gol za gol.

U drugom je Francuska počela bolje i prvi put povela (30:29), a onda i 31:29 na tri minuta do kraja.

Danska je u drugom produžetku stala, Francuzi propustili šansu da prvi put odu na +3, pre nego je legendarni Mikel Hansen smanjio na 31:30, minut do kraja.

Ipak, sjajni Prandi, junak polufinala protiv Švedske, je na 20 sekundi pre kraja zatresao mrežu i stavio tačku na ovaj susret.

Francusku su do pobede predvodili Ludovik Fabregas sa osam i Nedim Remili sa pet pogodaka.

Kod Danske bolji od ostalih bili su Mikel Hansen sa devet i Matijas Gidsel sa osam golova.