Gidsel je MVP
Danac je bez premca najbolji rukometaš sveta.
Povezane vesti
Veliki peh za Srbiju pred EP, bundesligaš morao da otkaže
Srbija počela pripreme za Evropsko prvenstvo, "orlovi" igraju samo iza zatvorenih vrata
Odjeknula rukometna "bomba" - Najbolji srpski rukometaš ima novi klub!
Selektor Raul Gonzalez objavio spisak rukometaša Srbije za predstojeće Evropsko prvenstvo
Pre četiri godine je Matijas Gidsel (26) debitovao na velikim takmičenjima za Dansku, a večeras je već četvrti put dobio nagradu za najkorisnijeg igrača (MVP).
Sjajni danski desni bek, koji je bio MVP olimpijskih turnira u Tokiju i Parizu, kao i na prethodnom šampionatu planete, istu nagradu je dobio i na tek završenom Svetskom prvenstvu.
Gidsel je briljirao u finalnom meču i dao 10 golova.
On je ubedljivo najbolji strelac šampionata sa 74 gola, 20 više od najbližih pratilaca Francuza Dike Mema i Portugalca Fransiska Košte.
U idealnom timu SP su još dvojica igrača iz četvorostrukog uzastopnog šampiona, golman Emil Nilsen i levi bek Simon Pitlik.
Vicešampiona Hrvatsku predstavljaju desni bek Ivan Martinović i desno krilo Mario Šoštarić, četvrtoplasirane Portugalce srednji bek Martin Košta i pivot Viktor Iturica, a bronzane Francuze levo krilo Dilan Nai.
Najbolji mladi igrač je 20-godišnji desni bek Portugala Fransisko-Kiko Košta.
0 Komentara