ponedeljak 17.01.2022.
19:29

Srbija pod pritiskom da pobedi.

EPA-EFE/Tibor Illyes HUNGARY OUT

Rukometna reprezentacija Hrvatske rutinski je slavila protiv Ukrajine 38:25 (18:13, 20:12) u meču poslednjeg kola grupe C na Evropskom prvenstvu i tako došla na korak od plasmana u narednu rundu.

U meču odigranom u "Pik Areni" u Segedinu, Hrvatska je povela posle dva minuta igre golom Lučina. Ukrajinci su uzvratili i za vrlo kratko vreme došli do preokreta i poveli sa 2:1.

Lučin je nastavio u nepogrešivom ritmu i izjednačio na 3:3, ali su Ukrajinci već u sledećem napadu vratili vođstvo.

Marino Marić je u devetom minutu izjednačio na 4:4, a nakon 10 minuta su vratili vođstvo i golovima Jelinića i Lučina poveli sa 6:4.

Od tog trenutka Hrvati su u potpunosti preuzeli igru i golom Marića stigli do maksimalnih plus tri.

Polovinom poluvremena Ukrajinci su se produbili, ali je nepogrešivi Lučin održavao prednost Hrvatske.

Hrvatska je u 22. minutu golom Martinovića došla do tada maksimalnih plus četiri.

Na pet minuta pre odlaska na poluvreme, Ukrajinci su istopili razliku na minus dva, a Lučin je imao prvi promašaj iz igre.

Ukrajinci su se u potpunosti vratili u igru kada je Tilte pogodio za minus jedan, a sušni period Hrvatske prekinio je Gadža čime su "Vatreni" postigli gol nakon pet i po minuta igre.

Hrvati su munjevito uzvratili za plus tri, a na poluvreme otišli sa velikih plus pet.

Ukrajinci su prvi postigli gol u nastavku, ali je Lučin nastavio sa odličnom partijom i vratio plus pet Hrvatima, koji su od tog trenutka u potpunosti preuzeli kontrolu na meču.

Prednost Hrvatske je u nastavku meča rasla uz povremenu reakciju nedoraslih Ukrajinaca.

Hrvati su u 46. minutu došli nadomak dvocifrene prednosti povevši sa velikih plus devet, a šest minuta kasnije stigli su i do maksimalnih 10 golova razlike.

"Vatreni" su ovom pobedom došli na korak od plasmana u narednu rundu, a to će definitivno znati nakon meča Francuske i Hrvatske, gde će Hrvati navijati za "Trikolore".