Hrvatska i Holandija remijem završili Evropsko prvenstvo

sreda 26.01.2022.
19:30

Holanđani u poslednjim sekundama stigli do boda.

EPA-EFE/Tibor Illyes HUNGARY OUT

Rukometaši Hrvatske i Holandije odigrali su nerešeno 28:28 u poslednjem kolu glavne runde Evropskog prvenstva i tako se oprostili od takmičenja u Budimpešti.

Uvodni minuti utakmice protekli su u izjednačenoj igri i golovima na obe strane.

Holandija je u 21. minutu stigla na plus dva, a sa ovom prednošću su otišli i na poluvreme.

U nastavku meča proradio je Ivan Martinović i za kratko vreme izjednačio rezultat.

Hrvati su igrali strpljivo u nastavku meču i polovinom drugog poluvremena stigli do vođstva od 21:19 postigavši u tom trenutku četiri gola više od rivala.

Martinović je na poslednjih 10 minuta utakmice stigao do dvocifrenog broja golova i doneo Hrvatskoj plus tri, ali su Holanđani u dva dana istopili razliku na samo minus jedan.

Kako se meč bližio kraju Holanđani se nisu predavali. Izvanredni Luk Stejts je smanjio na minus jedan.

Na nešto više od minut pre kraja Holanđani su stigli do izjednačenja. Delovalo je da će Hrvati doći do pobede nakon gola Tina Lučina, ali je Luk Stejns iskoristio poslednji napad i doneo remi "Lalama" na tek drugom šampionatu na kojem učestvuju.

Ovaj meč nije odlučivao o polufinalu, pa će Hrvati zbog bolje gol-razlike ostati na četvrtom mestu, dok nas prava poslastica očekuje večeras kada se sastaju Danska i Francuska.