Autor: Beta Beta
sreda 17.06.2015.
16:20
Izvor: Beta

Strelac Srbije Damir Mikec osvojio je danas zlatnu medalju u disciplini vazdušni pištolj na Evropskim igrama u Bakuu, sa rezultatom od 201,8 krugova.

rts.rs
rts.rs

Mikec je u finale ušao kao osmi iz kvalifikacija, ali je u neizvesnom finalu uspeo da se probije na vrh, i da sa poslednja dva hica osvoji petu zlatnu medalju za Srbiju u Bakuu.

Srebrnu medalju osvojio je Žoao Košta iz Portugala sa 201,5 krugova, a bronzanu Slovak Juraj Tužinski sa 180,1.

Zlatne medalje u streljaštvu ranije su osvojile Zorana Arunović i Andrea Arsović.

"Zorana i Andrea su osvojile zlatne medalje, pa smo se šalili da moram i ja da osvojim zlato da se ne obrukam i da ne kvarimo niz...

Finale je bilo neverovatno, bio sam jako loš na početku. Rekao sam sebi da nemam šta da izgubim, da moram da se opustim i dam sve od sebe.

Tada sam počeo da pucam najbolje što znam. Bio sam sve opušteniji kako se meč bližio kraju. Poslednji hitac je presudio i mnogo sam srećan što sam uspeo da pobedim“
, rekao je Mikec posle finala.

On je kazao da se jako raduje što je dobio priliku da se takmiči na Evropskim igrama.

"Od samog početka karijere želeo sam da se takmičim na jednom ovakvom takmičenju.

Odavno postoje Panameričke, Afričke, Azijske igre...Veoma sam srećan što su konačno ustanovljene i Evropske igre"