sreda 26.01.2022.
16:55

Komšije se oprostile porazom.

EPA-EFE/Tibor Illyes

Rukometna reprezentacija Islanda rutinski je slavila u Budimpešti protiv Crne Gore 34:24 u meču poslednjeg kola glavne runde Evropskog prvenstva i sada čeka ishod duela Danska - Francuska za polufinale.

Island je rutinski ušao u meč i već na startu poveo sa 3:0, nagovestivši da će lako izaći na kraj sa nezainteresovanih Crnogoraca.

U nekoliko navrata je ova ostrvska reprezentacija imala plus pet, a onda je do poluvremena imala dve jake serije.

Prvom je povela sa 12:4 i probudila rivala koji je postigao tri gola u nizu, što je samo razgoropadilo Islanđane i sa serijom od 5:0 stiglo do dvocifrene prednosti.

Na poluvreme se otišlo sa devet golova prednosti, skoro trećinu je postigao Magnuson, dok je kod Crnogoraca dominirao Miloš Vujović sa šest.

Crnogorci su bolje ušli u nastavak meča, ali im je trebalo pravo čudo da stignu ogroman zaostatak.

Crna Gora je smanjila na minus sedam nakon sjajnog kontranapada kojoje je prethodila dobra odbrana Nikole Matovića.

Na 20 minuta do kraja Vujović je smanjio prednost Islanda na svega pet golova viška.

Delovalo je da će Crnogorci uneti dramu u meč, ali je Island kako se meč bližio kraju bio sve samouvereniji i na 10 minuta do kraja stigao do plus osam.

Do kraja meča bilo je pitanje kojom će razlikom Island pobediti, a ostalo je na ogromnih plus 10.

Island je učinio sve što je do njih kako bi otišao do polufinala i sada se nada da će Danska pobediti Francusku kako bi izborili plasman u četiri najbolje reprezentacije na turniru.