utorak 13.02.2024.
20:26

Švajcarski šampion bolji od srpskog.

Nikola Gligic/Starsport.rs ©

Rukometaši Vojvodine poraženi su kao gosti od švajcarskog prvaka Kadetena rezultatom 27:24 (15:13, 12:11) u meču prvog kola grupe 3 glavne faze Lige Evrope.

Najefikasniji u ekipi trenera Borisa Rojevića bili su srpski reprezentativac Petar Đorđić i Milan Golubović sa četiri gola, po tri su upisali Nemanja Ratković, Branko Tomić, Luka Rogan i Baris Puhovski.

U timu Kadetena dominirao je Oldin Tor Rihardsona strelac čak osam golova, dok je Španac Đoan Kanjeljas dodao pet za sastav trenera Hrvoja Horvata.

Veoma dobro su Novosađani odigrali u prvih 20 minuta i imali velikih 10:6, a blistali su iskusni Đorđić, Pušica u Puhovski.

Ipak su Švajcarci do kraja prvog dela uspeli da naprave preokret i na odmor odu sa prednošću od 15:13.

U prvih 15 minuta nastavka favorit je prelomio utakmicu. Napravio je domaćin pet gola viška, došao do vođstva od 21:16 i rešio pitanje pobednika.

Do kraja meča Vojvodina nije imala snage za preokret, pa su bodovi ostali u Švajcarskoj.

Pored Vojvodine i Kadetena u grupi 3 nalaze se još danski Silekborg i nemački Flenzburg.