20:38

Naš tim izborio plasman u drugu fazu takmičenja.

@FSS
@FSS

Reprezentacija Srbije plasirala se večeras u nokaut fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu u Litvaniji, među 16 najboljih selekcija.

U odlučujućoj utakmici za prolaz dalje, naš tim je večeras deklasirao reprezentaciju SAD-a rezultatom 7:0 /4:0/ i osvojio treće mesto u Grupi F, iza Argentine i Irana.

Trijumf je najavio Rakić, vodećim golom u šestom minutu meča, a samo dva minuta kasnije Tomić je pogodio za 2:0. Isti igrač postigao je i treći gol posle kaznenog udarca, kada je odlično reagovao na odbijenu loptu. Do kraja prvog poluvremena pogodio je i Petrov i već tada je pitanje pobednika praktično bilo rešeno.

U nastavku još tri gola našeg tima.  Milosavljević je mrežu rivala zatresao u 32. minutu, a već u narednom je na semaforu stajalo 6:0 golom Lazarevića. Konačnih 7:0 postavio je Radovanović dva minuta pre kraja meča.

Srbija se u osmini finala sastaje sa velikim favoritom, reprezentaciojom Brazila, a taj meč je zakazan za četvrtak.