Ko može na crtu ovakvoj Srbiji? Odbojkašice bez poraza do osmine finala

četvrtak 24.08.2023.
21:19

Ubedljivo.

EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

Odbojkašice Srbije pobedile su Belgiju u okviru poslednjeg meča grupe A Evropskog prvenstva. Rezultat je bio 3:0, po setovima 25:13, 25:13 i 25:19.

Srbija je tako bez poraza završila grupnu fazu,a protivnik u nastavku takmičenja biće joj selekcija Švedske sa kojom igra u nedelju u Briselu.

Već na samom startu meča Srbija je stekla veliku prednost, povela 13:2 i bilo je jasno da će Belgija teško moći da stigne ovaj rezultat. Tako je i bilo, odličan servis i dobar napad doneli su Srbiji lakih 1:0.

Kao i prethodnom setu, bez velike muke, organizovano i brzo izabranice Đovanija Gvidetija stigle su 2:0.

Mučila se Belgija da odbrani napad Srbije, ali i s organizacijom svog, što je rezultatiro konačnim rezultatom od 3:0 u setovima za srpski tim.