Kup predsednika - Arunovićeva i Mikec u finalu

sreda 30.11.2022.
15:00

Odličan plasman naših strelaca u Kairu.

Streljački savez Srbije

Srpski strelci Damir Mikec i Zorana Arunović plasirali su se danas u finale Kupa predsednika u Kairu, u pojedinačnoj konkurenciji discipline vazdušni pištolj.

Mikec je u kvalifikacijama na turniru koji je zamna za finale Svetskog kupa zauzeo drugo mesto sa 583 kruga, krug manje od vodećeg Emilsa Vasermanisa iz Letonije, preneo je Streljački savez Srbije.

Arunović je takodje zauzela drugo mesto u kvalifikacijama sa 587 krugova, koliko je ostvarila i prvoplasirana Grkinja Ana Korakaki.

Arunović i Mikec će sutra gadjati u prvoj fazi finala. U toj fazi osam takmičara je podeljeno u dve grupe, a srpski predstavnici su u Grupi B, gde su još četvrtoplasirani, šestoplasirani i osmoplasirani strelci.

Plasman u polufinale osiguraće po dva najbolja takmičara iz svake grupe.

U gadjanju vazdušnom puškom bez plasmana u finale su ostali Milutin Stefanović, Lazar Kovačević i Teodora Vukojević.

Stefanović je zauzeo deveto mesto, dok je Kovačević bio 10. U ženskoj konkurenciji Vukojević je završila na 12. mestu.