nedelja 31.01.2021.
19:01

Istorija je ispisana, Danska je prvak sveta.

EPA-EFE/KHALED ELFIQI

Reprezentacija Danske je uspela da osvoji zlato na Svetskom prvenstvu u Egiptu pošto je u finalu bila bolji rival od Švedske rezultatom 26:24.

Niti jedna reprezentacija nije imala više od dva gola prednosti u prvom poluvremenu, igrale su se veoma jake odbrane, a na odmor se otišlo bez vođstva jednog ili drugog tima, bilo je 13:13.

Razbranio se Landin u nastavku, uz pomoć fantastičnog Mikela Hansena Danska se odvojila po prvi put na 23:20.

Ključni momenat se desio u 58. minutu kada je Landin odbranio sedmerac, a u sledećem napadu je Danska stigla do 26:23 i praktično je sve bilo rešeno.

Možemo reći da su podbacili i švedski golmani u nastavku, Danska je odbranila titulu šampiona, sasvim zasluženo!

Landin na kraju 15 odbrana, većinu u drugom poluvremenu, Hansen najefikasniji sa 6 golova, Nilsen 5, Holm 4. Kod Šveđana 5 golova Vanea.

Treće mesto ide reprezentaciji Španije koja je savladala Francusku.