Lazaru Kovačeviću izmaklo finale vazdušnom puškom na SK u Pekingu

Autor: Beta Beta
petak 26.04.2019.
11:43
Izvor: Beta

Srpski reprezentativac u streljaštvu Lazar Kovačević zauzeo je danas 12. mesto vazdušnom puškom na Svetskom kupu u Pekingu.

Streljački savez Srbije

Kovačević je "ubio" 627,1 krug i od plasmana medju najboljih osam delila ga samo 0,4 kruga.

Sem Kovačevića, vazdušnom puškom su se nadmetala još dvojica srpskih strelaca. Milenko Sebić je zauzeo 50. poziciju, a Milutin Stefanović nije završio takmičenje. Tokom treće serije je morao da odustane zbog kvara na pušci.

Zlato je osvojio Kinez Zičeng Hui, četvrtoplasirani sa prošlogodišnjeg Svetskog prvenstva, koji je tako stigao do svoje desete medalje u Svetskom kupu.

U subotu na vatrenu liniju strelišta u Pekingu izlazi čak sedmoro srpskih strelaca.

Damir Mikec, Dimitrije Grgić i Duško Petrov će se gadjati vazdušnim pištoljem. Zoranu Arunović i Jasminu Milovanović očekuje prvi deo kvalifikacija malokalibarskim pištoljem (precizna paljba), a Andreu Arsović i Jasminu Milovanović eliminacije u gadjanju MK puškom iz trostava (tri puta 40 metaka).