10:45

Špancu pobeda i prvo mesto u šampionatu.

EPA-EFE/ADI WEDA

Španski motociklista Horhe Martin vozi u životnoj formi i novi je lider Moto GP šampionata u "kraljevskoj" klasi.

Vozač Pramaka jutros je slavio u sprint trci za Veliku nagradu Indonezije, iako je startovao sa šeste pozicije.

Pored Martina, mesta na pobedničkom postolju zauzeli su Luka Marini i Marko Beceki.

Ovaj trijumf Martinu je doneo novih 12 poena u genralnom plasmanu, dok je aktuelni šampion u Dukatiju Frančesko Banjaja osvojio samo dva boda, jer je trku završio na osmom mestu.

Nakon ove trke Martin je po prvi put u karijerli lider šampionata sa 328 poena, sedam više od Banjaje.

I dok se borba za titulu u pojedinačnoj konkurenciji zahuktava, kod konstruktora stvari su jasne, Dukati je po četvrti put uzastopno najbolji u "kraljevskoj" klasi.

Trka za Veliku nagradu Indonezije vozi se sutra od devet sati po našem vremenu.