sreda 24.05.2023.
19:35

Nadali su se crno-beli da mogu da prekinu šampionski niz Novosađana, ali...

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Večeras je završena sezona u rukometnoj Arkus ligi, a rukometaši Vojvodine su uspeli da odbrane šampionsku titulu.

Novosađani vladaju srpskim rukometom još od 2013. godine, a ovoga puta su u finalu plej-ofa bili bolji od Partizana.

Pre tri dana Vojvodina je na svom terenu savladala crno-bele posle produžetka, a večeras je na beogradskoj Banjici bila ubedljivija, slavila je sa 28:20 (9:9) i tako sa 2:0 u pobedama u finalnoj seriji došla do nove titule.

Prvo poluvreme je proteklo uglavnom u blagoj prednosti ekipe Partizana, ali kad god bi crno-beli pomislili da uz veliku podršku svojih navijača mogu da se rezultatski odlepe, Vojvodina se ekspresno vraćala. Poslednju takvu priliku ekipa Partizana je imala početkom poluvremena, kada je povela sa 11:9, ali Vojvodina je nedugo zatim izjednačila na 11:11 i u nastavku meča gosti su preuzeli kontrolu dešavanja na terenu.

Kada je na oko pet minuta pre kraja Vojvodina povela sa pet golova razlike (24:19), postalo je jasno da šampionski pehar ostaje u Novom Sadu, a ne samo da mlada ekipa Partizana do kraja nije imala snage za preokret, nego je Vojvodina stigla i do prilično ubedljive pobede.

Marko Vasić je u pobedničkoj ekipi postigao šest golova, Milenković ga je pratio sa pet, a efikasni su bili i Tomić i Puhovski sa po četiri gola.

U Partizanu kapiten Zečević i Kojadinović po pet golova, Petrić je postigao tri pogotka.