22:12

Italijani ubedljivi u finalu Lige šampiona.

EPA-EFE/Szilard Koszticsak

Vaterpolisti italijanskog Pro Reka po 11. put postali su šampioni Evrope.

Oni su večeras u Beogradu u reprizi prošlogodišnjeg finala savladali Novi Beograd sa 14:11 (4:1, 5:4, 4:4, 1:2) i po treći put uzastopno osvojili Ligu šampiona.

Pro Reko su do nove titule prvaka Evrope predvodili Frančesko Di Fulvio i Gergo Zalanki sa po četiri gola.

Najefikasniji u ekipi Novog Beograda bio Alvaro Granados Ortega sa pet golova, tri je postigao Strahinja Rašović.

Pokazao je italijanski velikan da je kvalitetniji tim već od starta utakmice i prvu četvrtinu rešio u svoju korist sa 4:1.

Sredinom druge deonice Pro Reko je golom Aleksandra Ivovića poveo sa četiri gola razlike (7:3) i zadržao identično vođstvo do kraja prvog dela (9:5).

Bolje su Novobeograđani započeli drugo poluvreme i golovima Grandaosa i Pijetlovića smanjili na (9:7), ali je to bilo sve od ekipe koju sa klupe predvodi Živko Gocić.

Sjajni Di Fulvio je sa dva vezana pogotka vratio Italijanima "+4" (11:7) i tako raspršio snove Novog Beograda o evropskoj tituli.

Pro Reko je početkom poslednjeg kvartala golom Haloka stigao do maksimalnih pet golova prednosti (14:9) i tada je sve bilo gotovo.