Novi Beograd "razbio" Zvezdu, Šapčani iznenadili prvaka regiona

22:13
Izvor: Sportske.net, waterpoloserbia.org

Uzbudljivo u završnici domaćeg vaterpola.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Vaterpolisti Novog Beograda i Šapca ostvarili su pobede u prvom polufinalnim mečevima domaćeg prvenstva.

Na bazenu "Vlaho Bata Orlić" viđena je ubedljiva pobeda Novobeograđana, koji su ubacili "u petu" u drugom poluvremenu i savladali Zvezdu.

Izjednačena igra viđena je u prvoj četvrtini kada su oba tima više pažnje posvetili odbrani. Novi Beograd je poveo 2:0 ali je Petar Smiljević sa dva pogotka izjednačio. Basara je početkom druge četvrtine doneo prednost Crvenoj zvezdi.

Posle toga je sve prošlo u dominaciji Novog Beograda. Za četiri minuta četiri gola i otpor rivala je padao. U trećem delu Novi Beograd je dovršio posao sa tri pogotka a u poslednjih osam minuta se ništa značajnije nije događalo.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović 1, Radanović 2, Bursać, Ćuk 1, Radulović 1, Gogov 3, Gardašević 1, Avramović 2, Šušiašvili, Nikolov, Asanović 1, Vlahović, Martinović 1. Trener: Vujasinović.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Kasum, Marković, Subotić 1, Milojević, Šulc, Basara 1, Rađen, Vukićević, Šimicu, Radović, Aleksić, Smiljević 3. Trener: Filipović.

Šapčani su napravili brejk, iznenadili prvaka regiona i zasluženo poveli 1:0 u seriji. Prvi deo je pripao gostima koji su u poslednja četiri minuta postigli tri gola. Odlično je igrao Vuksanović.

Domaćin je počeo da se budi u nastavku i posle tri četvrtine imao je minimalnu prednost 5:4. Završnih osam minuta su bili najuzbudljiviji. Šabac je posle vođstva Radničkog 6:5 napravio seriju 3:0 preko Ćetkovića, Vuksanovića i Vučinića.U samoj završnici smanjio je Toholj.

RADNIČKI: Dobožanov, S.Rašović 1, Stanojević 1, Janković, Toholj 2, Krug 1, Ukropina 1, Branković, Pljevančić, Miličić, Lukić, Ganić, Todorovski, Radulović 1. Trener: Stevanović.

ŠABAC: Filipović, Drašković, Marković, Repanović, Tkač, Ilić, Vučinić 1, Janković, Vuksanović 4, Stojanović, Velkić 1, Vukadinović, Ćetković 2. Trener: Vasović.