sreda 23.08.2023.
21:47

Ostala je još Belgija.

EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

Odbojkašice Srbije savladale su Mađarsku u grupi A Evropskog prvenstva u Belgiji, rezultatom 3:1, po setovima 21:25, 25:12, 25:14, 25:15.

Srbija je posle ovog trijumfa maksimalna u grupi i overila je prvo mesto pred poslednje kolo u grupnoj fazi gde ih čeka domaćin Belgija.

Prvi set pripao je Mađaricama koje su sredinom deonice vezale pet poena, povele 18:13 i tako se odlepile za 25:21.

U narednom periodu, Srbija je preuzela inicijativu. Drugi set smo gledali totalno drugačiju igru našeg tima. Gvidetijeva ekipa dozvolila je svega 12 poena protivnicama u drugom setu za konačnih 25:12 i 1:1 u setovima.

Treći set prilično sličan prethodnom, Srpkinje su su se odlepile sredinom seta, povele 15:9 i do kraja dozvolile Mađarskoj još svega pet poena.

Četvrti i poslednji set Mađarice su ponovo otvorile sa 2:0, ali je Srbija potom vezala pet poena, da bi kod vodstva od 11:7 vezala šest i povela 10 poena razlike. Prednost je srpski tim sačuvao za konačnih 3:1.

Najefikasnija u našem timu bila je Boškovićeva sa 29 poena, pratila je Buša sa 12, pa i Maja Aleksić sa 9 i Jovana Stevanović sa 5 poena.

Anet Nemet je sa 18 poena predvodila Mađarsku, dok je Kata Torok imala 9, a Pekarik 6.