Odbrana od "čelika" zaustavila Španiju, Italijani u finalu Svetskog prvenstva!

15:15

Sjajna partija "azura".

EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Vaterpolisti Italije plasirali su se u finale Svetskog prvenstva u Dohi.

"Azuri" su zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani savladali aktuelnog prvaka Evrope Španiju sa 8:6 (1:1, 3:1, 2:1, 2:3) u polufinalu šampionata.

Uspela je ekipa selektora Alesandra Kampanje da parališe sjajne španske šutere u prvom poluvremenu i dozvoli "crvenoj furiji" samo dva gola u prvih 16 minuta igre.

Tek u poslednjoj četvrtini Španci su došli do napadačkog ritma, golom Kabanasa smanje na samo gol zaostatka (7:6), ali ne i da izbore peterce. Presudio je pogodak Fondelija iz penala u poslednjem minutu.

Čak trojica Italijana postigla su po dva gola, blistali su Andrea Fondeli, Frančesko Di Fulvio i Frančesko Kondemi, dok su na istom učinku u selekcije Španije bili Alberto Munariz i Mark Larumbe.

Protivnik selekciji Italije u borbi za svetski tron biće pobednik drugog polufinala u kojem se od 15.30 sati sastaju Francuska i Hrvatska.