Partizan izborio "majstoricu" u finalu "večitih"!

21:48

Fenomenalan meč.

Starsport
Starsport

Odbojkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu sa 3:2 u setovima (25:23, 27:25, 22:25, 22:25, 15:13), izjednačivši finalnu seriju na 2:2. Utakmica je trajala dva sata i 40 minuta.

Crno-beli su "odbranili brejk" i obezbedili peti, odlučujući meč u finalu prvenstva Srbije.

Daleko najizjednačeniji i najneizvesniji duel "večitih" u dosadašnjem toku finala. Partizan je grčevitom borbom uspeo da dođe do odgomnih 2:0 i bilo je potrebno samo da se dovrši rival. U prvom setu je bilo 25:23, a u drugom 27:25 za tim Bojana Janjića.

Zvezda je pokazala svoj kvalitet i borbenost na gostujućem terenu u naredna dva seta, oba dobijena sa po 25:22. Crveno-beli su se primakli tituli, koju čekaju osam godina.

Čak ni prednost od 13:7 nije bila dovoljna Partizanu, pošto su se gosti primakli na 13:12. Poenom Mrdaka je domaćin stigao do dve meč-lopte. na kraju se završilo sa 15:13.

Najefikasniji u redovima aktuelnog šampiona bio je Milija Mrdak sa 32 poena, Lazar Marinković je upisao 18, a Dušan Petrović devet. U timu Zvezde istakao se Dušan Nikolić sa 32 poena, Ahmed Omar je zabeležio 12, a Nikola Žugić deset poena.

Presudni meč za titulu igra se u petak 26. aprila.