Poluvreme: Spektakularni golovi Srbije, Evropsko prvenstvo nadohvat ruke!

sreda 17.11.2021.
17:15

Srbija u velikom stilu korača ka Evropskom prvenstvu.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Samo tri dana pošto su naši najbolji fudbaleri pobedom u Portugaliji izborili plasman na Svetsko prvenstvo, naši najbolji futsaleri igraju meč odluke za plasman na Evropski šampionat u Holandiji.

U pitanju je revanš meč baraža protiv Belorusije u Minsku, a posle pobede našeg tima od 3:1 u prvom meču u Kragujevcu, Srbija sada u revanšu posle prvog poluvremena vodi sa 2:0 i samo čudo može da je spreči da ne ode na Evropsko prvenstvo.

Srbija je povela posle 11 minuta igre sjajnim golom Dragana Tomića. ''Sevnula'' je njegova levica sa desetak metara, neodbranjiv udarac u donji desni ugao - 1:0.

Ali, ako je to bio spektakularan gol, šta tek reći za golčinu koji je postigao naš golman Nemanja Momčilović -preko celog terena je šutirao i iznenadio protivničkog golmana! Lopta je zakačila prečku gola Belorusije i odbila se u mrežu - 2:0 vodi Srbija!