Poraz Srbije na startu EP, nije vredeo ni fantastičan uvod!

sreda 19.01.2022.
19:13

Meč je počeo kako se samo poželeti moglo, ali...

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Futsal reprezentacija Srbije porazom je započela svoje učešće na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu.

U meču prvog kola Grupe A, ''Orlovi'' su večeras u Amsterdamu poraženi od aktuelnog svetskog i evropskog šampiona Portugala rezultatom 4:2, iako je Srbija imala vođstvo od dva gola prednosti.

Pršić je već u drugom minutu iskoristio kazneni udarac, a pet minuta kasnije je isti igrač duplirao vođstvo Srbije.

Međutim, ostatak meča protekao je u znaku Portugalaca.

Pauleta je u 11. minutu prepolovio prednost Srbije, a pred kraj poluvremena Varela je izjednačio na 2:2.

U istom stilu Portugalci su nastavili i u drugom delu igre, a utakmicu su u njihovu korist prelomili Žesus i Pako, golovima u 26. minutu za konačnih 4:2.

U drugom kolu reprezentacija Srbije će se 23. januara sastati sa Ukrajinom, koja večeras igra protiv Holandije. Dve prvoplasirane ekipe iz grupe će se plasirati u četvrtinale.