Pratite li srpski bejzbol? Vojvodina osvojila duplu krunu!

23:43
Izvor: Beta

Novi Sad je centar srpskog bejzbola.

EPA-EFE/JUSTIN LANE

Bejzbol klub Vojvodina iz Novog Sada osvojio je duplu krunu, nakon što je u trećoj utakmici finala plej-ofa pobedio Novi Sad sa 11:4 i tako postao šampion Srbije.

U prve dve utakmice Vojvodina je pobedila sa 4:3 i 20:9.

Vojvodina je prethodnog vikenda osvojila i Kup Srbije, gde je u finalu takodje pobedila Novi Sad sa 11:1.

Ekipa Vojvodina je prošle godine prvi put u istoriji kluba postala prvak države u bejzbolu, pošto su u finalu takodje savladali ekipu Novog Sada

Igrač Vojvodine i član uprave kluba Dušan Milovanović rekao je da su presrećni zbog osvajanja "duple krune".

On je izrazio žaljenje jer u Novom Sadu nema bejzbol terena pa igrači Vojvodine treniraju u holu SPENS-a, a leti na pomoćnom terenu Fudbalskog kluba Slavija. Taj teren koriste i ragbisti Vojvodine.

Jedini bejzbol teren u Srbiji nalazi se na Adi Ciganliji u Beogradu.

U Srbiji trenutno postoji četiri bejzbol kluba i nekoliko juniorskih. Pored dva novosadska takmiče se i beogradski klubovi Vojvode i Beograd 96.

Osim u domaćoj, oni se takmiče i u Inter ligi, u kojoj se učestvuju i klubovi iz Hrvatske, Slovačke, Mađarske i Slovenije.

Vojvodina je ove godine igrala i fajnal-for Inter lige, kao i finale medjunarodnog Fed kupa.

Bejzbol klub Vojvodina osnovan je pre 25 godina.