sreda 30.08.2023.
21:54

U polufinalu igraju protiv Holandije.

EFE/OLIVIER MATTHYS

Odbojkašice Srbije plasirale su se u polufinale Evropskog prvenstva. Pobedile su Češku rezultatom 3:1, po setovima 24:26, 25:17, 25:11, 25:14.

Prilično neizvesno bilo je u prvom setu, Češka je dala svoj maksimum, Srbija imala nekoliko oscilacija i prvi set pripao je Čehinjama.

Međutim, u nastavku izabranice Đovanija Gvidetija preuzele su inicijativu, "odlepile" se odmah na početku, povele 6:2 i prednost je do kraja samo rasla za izjednačenje.

U trećem setu, sličan scenario, Srbija je povela 5:0. Čehinje su do finiša seta postigle svega devet poena, a do kraja još dva za ubedljivih 2:1 za srpski tim.

U četvrtom i poslednjem setu, nastavile su naše odbojkašice tamo gde su stale za slavlje na kraju i već prepoznatljiv ples.

Srbija za finale igra sa Holandijom, dok su drugi polufinalni par Italija i Turska. Meč polufinala protiv Holandije Srbija igra u petak u Briselu sa početkom od 20:30