Radovanović, Džombeta i Holpert u finalu EP, Bedeč i Dostanić u polufinalu

četvrtak 18.08.2022.
18:45

Srpski reprezentativac u veslanju Vuk Radovanović plasirao se danas u finale Evropskog prvenstva u Minhenu u disciplini KL2 na 200 metara.

kajaksrbija.rs

On je sa vremenom 49,23 sekunde zauzeo treće mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, i tako obezbedio direktan plasman u finale.

Finalna trka je na programu u nedelju, 21. avgusta od 9:21.

Direktan plasman u finale dvoseda u kajaku na 1.000 metara obezbedili su i Andjelo Džombeta i Ervin Holpert, koji su zauzeli drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi rezultatom 3:17,278 minuta.

Funale u dvosedu kajaka na 1.000 metara na programu je u subotu, 20. avgusta, od 13:30.

Kristina Bedeč je kvalifikacionu trku kajaka na 1.000 metara završila s vremenom 4:10,453 minuta, i izborila plasman u polufinale.

Polufinalna trka će se održati sutra u 9:37.

U polufinale kajak trke na 500 metara plasirala se Marija Dostanić, nakon što je završila kvalifikacije na četvrtom mestu svoje grupe rezultatom 1:58,697 minuta.

Ona će u polufinalu nastupiti sutra od 17:30.