19:45
Izvor: Sportske.net, Beta

Slave Švedska i Litvanija.

EPA/Tamas Kovacs

Švedska plivačica Sara Sjestrem osvojila je zlatnu medalju u disciplini 50 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Sjestrem je do cilja stigla s vremenom 23,98 sekundi, i tako osvojila drugo zlato na ovogodišnjem SP, nakon što je juče bila najbrža u trci na 50 metara delfin.

Srebrnu medalju je osvojila Katržina Vasik iz Poljske sa 20 desetniki zaostatka za Švedjankom.

Treće mesto su osvojile Australijanka Meg Haris i Amerikanka Erika Braun, pošto so do cilja stigle sa istim vremenom od 24,38 sekundi.

Medđu prvih pet su se plasirale i Kineskinja Jufej Žang i Amerikanka Tori Hask.

Litvanska plivačica Ruta Mejlutite osvojila je  zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Mejlutite je do pobede stigla s vremenom 29,70 sekundi, i tako osvojila 19. zlatnu medalju na velikim takmičenjima.

Srebrna je bila Italijanka Benedeta Pilato sa 10 desetinki zaostatka za Litvankom, dok je bronzu osvojila Lara van Nikerk iz Južne Afrike s vremenom 29,90.

Među prvih pet su se plasirale i Kineskinja Kjanting Tang i Nemica Ana Elendt.