utorak 13.02.2024.
15:15

Čekaju Grčku ili Italiju.

EPA-EFE/Szilard Koszticsak

Vaterpolisti Španije pobedili su Crnu Goru rezultatom 15:12 i plasirali se u polufinale Svetskog prvenstva u Dohi.

Španci će se za mesto u finalu boriti sa boljim iz duela između Grčke i Italije, koji počinje u 15.30 sati.

Ekipa koja je nedavno osvojila Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj bila je izraziti favorit protiv Crne Gore i taj status je opravdala u bazenu.

Crnogorci su se držali u prvom poluvremenu, posle kog je bilo 8:7 za Špance, a ključna je bila treća četvrtina. "Furija" je taj period rešila u svoju korist sa 5:0 i završila posao na ovoj utakmici.

Perone je postigao pet golova za pobednički tim, a Granados je dodao četiri. Sjajan je bio i golman Lorio sa 11 odbrana.

Kod Crne Gore, četiri pogotka Mršića.

Španija na taj način nastavlja da sanja svoj san da će u roku od mesec dana osvojiti i Evropsko i Svetsko prvenstvo, dok izabranici Vladimira Gojkovića nemaju puno razloga da žale, jer su u Dohi ostvarili svoj glavni cilj i plasirali se na Olimpijske igre u Parizu.