20:20

Bravo, momci.

rss
rss

Mladi rukometaši Srbije savladali su Egipat sa  (18:12, 15:14) u prvom meču novormirane grupe 4 na Svetskom šampionatu u Atini.

Tako su "orlići" napravili veliki korak ka plasmanu u četvrtinale, za šta će im biti potreba pobeda protiv domaćina Grčke u poslednjem kolu grupne faze.

Srbija je od starta utakmice protiv Egipćana bila dominantna, a ključnu razliku "orlići" su napravili u prvom poluvremenu koje je završeno prednošću našeg tima od 18:12.

U drugom delu Srbija je sačuvala razliku i potpuno zasluženo stigla do velikog trijumfa.

Najbolji u našem timu bili su fantastični Nikola Zečević sa osam, dok su Miloš Kos i Mateja Dodić postigli po gol manje.

U ekipi Egipta istakao se Mohab Abdelhak koji je bio najefikasniji igrač na meču sa čak 10 pogodaka.

Ranije danas u našoj grupi Island je pobedio Grčku rezultatom 29:28.

Islanđani su prvi u grupi sa četiri boda, Srbija i Egipat imaju po dva, dok je Grčka poslednja bez bodova.

U poslednjem kolu sutra od 18.45 "orlići" igraju protiv Grka.