utorak 25.01.2022.
16:53

Poljaci pružili dostojan otpor.

EPA-EFE/Martin Divisek

Rukometna reprezentacija Španije slavila je u Bratislavi protiv Poljske 28:27 i plasirala se u šesto uzastopno polufinale Evropskog prvenstva.

Španija je daleko bolje počela meč i u nekoliko navrata imala sigurnih plus četiri, ali je Poljska bivala sve stabilnija kako je prvo poluvreme odmicalo da bi uhvatila potpuni priključak.

"Crvena furija" je na poluvreme odnela svega gol prednosti, a ni pet pogodaka Sole nije omogućili ubedljiviji rezultat na odmoru.

Poljska nije imala šta da izgubi i daleko je ravnomernije raspodelila snage, okuražena nakon dobrog izdanja protiv Rusije.

Poljaci su u 33. minutu stigli do izjednačenja, ali je pet minuta kasnije Španija došla do plus tri.

Polovinom poluvremena igra se rasplamsala i igrači obe ekipe su pogađali, pa se igralo praktično gol za gol, ali uz konstantnu prednost favorita.

Poljska je golom Dašeka došla na gol zaostatka na 16 minuta do kraja meča, ali je Španija brzo stigla do plus tri.

Poljaci se nisu predavali, ali Španija nije ispuštala vođstvo i rutinski je privela meč kraju.

Ovom pobedom Španija je stigla do osmog boda, a sa koje pozicije će otići u polufinale zavisi od ishoda skandinavskog derbija između Švedske i Norveške.

Rusija je porazom Poljske praktično izgubila sve šanse, čak i u slučaju pobede nad Nemačkom.